שלום לכולם,

 

קפיצה בזכאות לבגרות

משרד החינוך פרסם השבוע את נתוני הזכאות לבגרות ואני שמח לעדכן שאחוז הזכאות באשכול עלה השנה משמעותית ועומד על 84.4% (לעומת 69.9% ארצי). מדובר בקפיצה של כ-10% לעומת הזכאות בשנה הקודמת, שעמדה על 75.5% באשכול. נתונים יפים של עליה נרשמו גם באחוז תעודות בגרות הכוללות 5 יח״ל אנגלית ומתמטיקה.

זאת היתה שנה מאתגרת, גם לתלמידים וגם לאנשי החינוך. למרות זאת הצלחנו לשפר את אחוז הזכאות ביחס לשנים קודמות וגם ביחס לממוצע הכלל הארצי. נמשיך לשאוף גבוה, לשפר ולמקד חיזוקים במקומות בהם יש צורך ולתת את מיטב הכלים לתלמידנו ולאנשי החינוך שלנו להצלחה.

יישר כח לתלמידים ולאנשי החינוך של שאשכול על עבודה חינוכית מאומצת. את נתוני תשע"ח תוכלו לראות באתר משרד החינוך בקישור הבא – https://shkifut.education.gov.il/c…/3800000/educationPicture

 

הפנינג נגישות

זו שנה שניה ברציפות שאנו מפעילים בתוכנית הקיץ לילדים הפנינג נגישות, בשיתוף 'נגישות ישראל'. מדובר באחת הפעילויות המשמעותיות והעוצמתיות ושמחתי לשמוע על ההיענות הרבה להשתתפות בפעילות. כ-1000 ילדים מכל רחבי המועצה השתתפו בה ולמדו להכיר מקרוב אנשים עם מוגבלויות ואת צרכיהם במרחב הציבורי. הילדים השתתפו בתחנות חווייתיות שכל אחת מהן דימתה עבורם את עולם האנשים עם מוגבלויות. לצערי לא יכולתי לבקר השנה בהפנינג אך סיפרו לי שהילדים היו מקסימים,  סקרנים, רגישים ומשתפי פעולה. כמי שמכיר את הצרכים אישית, אני יודע להעריך את חשיבותם. אמשיך לתמוך ולעודד פעילות להעלאת המודעות וההתחשבות בצרכיהם של אנשים עם מוגבלויות.

 

עדכון בתי ספר

בבתי הספר החדשים הושלמה בניית כיתות הלימוד והחלה פריסה של חלק מהריהוט והציוד החדש. 2 מגרשי הספורט החדשים קורו השבוע ברשת הצללה. המגרשים משולבים ומותאמים למספר ענפי ספורט (כדורגל, כדורסל, כדורעף וטניס).  הריצוף הפנימי בקרית החינוך כמעט הושלם וכך גם בניית הגדר ההיקפית של הקריה. בשבוע הבא מתחילים בסלילת הכבישים מסביב.

במהלך השבוע הפצנו חוברת מידע מעודכנת על קרית החינוך הקהילתית ובתי הספר. אני מצרף אותה גם כאן, לטובת מי שלא הספיק עדיין לעיין בה.

http://online.fliphtml5.com/cwkb/ltvr/

 

מיזם תעסוקתי חדש

אנו נמצאים בשלבי בחינה מתקדמים של הצטרפות למיזם התעסוקה 'מדבר 19'. מיזם המייצר חיבור בין עובדים מקומיים ללקוחות מכל הארץ באמצעות מתן שירותים מקצועיים מרחוק.

המיזם בשיתוף 'מעברים' ואשכול נגב מערבי' מיועד לתושבי אשכול המחפשים עבודה, או לעצמאים שמעוניינים לעבוד גם כשכירים, ויוכלו להשתלב בתעסוקה מרחוק, בהתאם להשכלתם, כישוריהם או ניסיונם התעסוקתי.  מחפשי עבודה יוכלו גם לקבל הכשרה ייעודית ללקוחות שיזמינו עבודה מהמרכז התעסוקתי. כחלק מהמיזם, המועצה תעמיד מבנה עם עמדות עבודה וכיתות הדרכה במתחם הבשור.

כחלק מקידום המהלך, נבקש אתכם להשתתף בסקר לתושבים שיסייע לנו לפלח את הצרכים באשכול – מי הם מחפשי העבודה, כישוריהם, השכלתם וניסיונם התעסוקתי, ועל ידי כך ליצור התאמה לאופי המשרות שיספקו לקוחות 'מדבר 19'.

סקר התושבים מצורף כאן ונודה לכם אם תקדישו כמה דקות למילוי הטופס אם הנכם מתעניינים פוטנציאליים   http://bit.ly/32fLlpR.

 

פינת המיחזור

לפני שבועיים שיתפתי כאן על הירידה בנתוני המיחזור באשכול, כשאיסוף  הפחים הכתומים הצביע על 45% התאמה בלבד של הפסולת לפח. אך זו היתה ירידה לצורך עליה! באיסוף האחרון (יולי) אחוזי ההתאמה עלו משמעותית ועמדו כבר על 80% התאמה. והנה הנתונים המלאים באשכול מהאיסוף האחרון:

80% – אריזות מותאמות (כל הכבוד!)

11% צעצועים, טקסטיל וכו' – לא למחזור

6% זכוכית – מחזור פח סגול

3% נייר – מחזור פח כחול או תפוזית

על הפחים הכתומים יש מדבקה המפרטת מה יש למחזר בו. אנו נחדש את המדבקות גם על שאר פחי המיחזור. בנוסף באוגוסט נפיץ מגנטים המסבירים בבהירות מה לפח הכתום.

 

מחזיקים אצבעות!

השלב הסופי והמכריע של תחרות יזם השנה 2019 של יוניסטרים הגיע ואנו מחזיקים אצבעות לנבחרת של אשכול המתמודדת בגמר (יום רביעי ה- 24.7 בהיכל התרבות בת"א). התלמידים יציגו את המוצר שפיתחו – תיק חכם המותאם לאורח החיים העמוס ומזהה את האביזרים החסרים בו.

התחרות היא שיאה של שנת פעילות במהלכה הקימו וניהלו התלמידים חברת סטארט אפ, החל משלב הרעיון ועד לשלב הפיתוח העסקי.

את התוכנית הפעלנו השנה לראשונה באשכול באמצעות המרכז הקהילתי ובזכות תמיכה נדיבה של רז שפירא (עין הבשור). אנו גאים ונרגשים שכבר בשנה הראשונה להפעלת התוכנית באשכול, הגענו עד לשלב הגמר עם סיכויים גבוהים (מאוד!) לניצחון, אחרי שזכינו במקום הראשון בחצי הגמר. מבחינתנו, כבר ניצחנו. יישר כח ובהצלחה ענקית לתלמידים בשם כל תושבי המועצה –

שירי שוורץ ליאם סיגלוביץ, גיל בקיש, איתמר אביבי, אדר מורד, שי הגי, נדב ביינהרט, ליאם אור נאסר, כפיר עידן, ליבי דוידי, נועם אדמון אדרי, שירה פלג עוזיהו שגיא מנור

 

שבת שלום

גדי ירקוני