שלום לכולם,

 

הפוסל במומו פוסל

אתמול זומנו לפגישה עם ראש הממשלה. שמחנו שראש הממשלה נענה לבקשתנו לפגישה בסוגיות עוטף עזה אך כשהגענו לפגישה הופתענו שהפגישה היא עם עוד שורה של ראשי רשויות מהדרום ולא נועדה לעסוק בצרכים היחודיים של עוטף עזה, כמתבקש בימים אלה. יישובי עוטף עזה מתמודדים עם אחת התקופות הקשות והמורכבות. הנתונים שלנו מצביעים על עליה חדה במספר הפונים למרכזי החוסן בשנה האחרונה, בכל רשויות העוטף. הקושי המרכזי נובע מהחיים תחת חירום אינטנסיבי מתמשך, הכולל איומים רבים ומתחדשים חדשות לבקרים מבלי התיחסות לגבי העתיד.

זה מה שרצינו לומר אתמול לראש הממשלה. רצינו להציג לו את תמונת המצב המדאיגה והייחודית של התושבים בעוטף עזה ששונה משאר הארץ. אנו מחוייבים לתושבינו ומתוך מחויבות זו, בחרנו לא לקחת חלק בפגישה עם ראש הממשלה. צר לי שראש הממשלה בתגובה בחר לצבוע את נטישתנו כ'אקט פוליטי', נראה שה'פוסל' – במומו פוסל…אנו שבים ומבקשים מראש הממשלה פגישה מקצועית וממוקדת בצרכים היחודיים של תושבי העוטף.

 

סיום בסימן פרידה והתחלה חדשה

ילדינו, צוותי החינוך ועובדי מערכות החינוך יצאו לחופשת הקיץ ואני מאחל לכולנו שתהיה זו חופשת קיץ מהנה, בטוחה ושקטה. השתתפתי במסיבות סיום נפלאות, מושקעות ומשעשעות של שכבות ו׳ ב׳יובלי הבשור׳ וב׳ניצני אשכול׳. מסיבות הסיום השנה בשני בתי הספר היו בסימן של פרידה ויציאה לדרך חדשה ולכן מהולות גם בקצת עצב טבעי. לא נותרתי אדיש לרגשות המעורבים שליוו את צוותי החינוך בשני בתי הספר ובחרתי לחלק לכל אחת ואחד מהם פרח (ליזיאנטוס למתעניינים) ומכתב עם כמה מילים מהלב. השנה האחרונה היתה לא פשוטה לצוותי החינוך. שנה שלוותה בחששות והכנות רבות לקראת השינוי ולמרות זאת הם המשיכו להתייצב בכל בוקר בכיתות ולתת את כל כולם לילדינו. תודה בשם כולנו ובהצלחה

 

עדכון בתי ספר

כפי שעדכנתי, בניית בתי הספר החדשים מתבצעת מסביב לשעון וצפויה להסתיים באחד באוגוסט, אז נתחיל בפרישת הריהוט והציוד. אגף החינוך ועמותת חינוך ישראלי המלווה אותנו בתהליך, בנו יחד עם שלושת המנהלות תוכנית עבודה לחודשים יולי אוגוסט והכנה לקראת שנה"ל. אורית שטרית, מנהלת עמותת חינוך ישראלי, נפגשה אתמול והיום עם צוותי המורים בתוך מבני הכיתות החדשים, במסגרת המעבר למרחבי למידה פתוחים. במהלך הקיץ, אורית תמשיך ללוות את צוותי החינוך בהתאמת דרכי העבודה במרחבי הלמידה החדשים ויחד הם יבנו את תוכנית העבודה לחודש הראשון. תהליך הלימוד של הצוות החינוכי ימשך לאורך כל השנה הראשונה, כולל ימי השתלמות והדרכות סדורות של משרד החינוך למורים בכל אחד מבתי הספר. אני יודע שיש לא מעט חששות וחוסר ודאות לקראת פתיחת שנת הלימודים ואנחנו נקפיד לעדכן בנושא בתי הספר באופן רצוף בכל האמצעים.

  

בונים איתכם אתר חדש

אנו נמצאים בתהליך של בניית אתר חדש למועצה. צוות רחב מתוך מחלקות המועצה שותף בתהליך איפיון יסודי של האתר החדש כדי להתאים אותו ככל הניתן לצרכי התושבים. במסגרת זו פרסמנו בתחילת השבוע סקר קצר לתושבים עם שאלון על האתר הקיים, השירותים המרכזיים, הדברים החסרים וכל מידע נוסף שיוכל לסייע לנו לבנות אתר חדש ומצויין לשירות התושב. תושבים רבים השיבו לסקר, ציינו ופירטו את הערותיהם לגבי האתר ומיקדו בדברים החסרים בו. המידע שקיבלנו עד כה חיוני מאוד וישמש בסיס בבנית האתר החדש . אני מצרף כאן את הסקר שהפצנו ומזמין את כל מי שלא השיב ויכול לתרום – למלא את השאלון: https://forms.gle/oBXNrGoPzcemZwDo7

 

העבודות בכביש 232

שימו לב – במסגרת עבודות הרחבת ושדרוג כביש 232 – בלילה שבין יום ראשון לשני (7.7-8.7) תתבצע העברת תנועה (שינוי תוואי נסיעה זמני) במקטע שבין כרם שלום לניר יצחק.

העברת התנועה תכלול שינוי תוואי הנסיעה :

מהכביש הקיים היום תהיה התחברות לכביש החדש המתחיל כ-400 מ׳ דרומית צומת כרם שלום.

התחברות חזרה לתוואי הכביש הקיים היום תהיה כ-600 מ׳ דרומית צומת ניר יצחק.

כל תוואי הנסיעה במקטע הנ"ל יהיה בכביש חד מסלולי ויחלוף על הצמתים כרם שלום, אבשלום וחולית. העבודות יבוצעו בין השעות 21:00 בערב ל- 5:00 בבוקר ויכללו הסדרי תנועה זמניים להכוונת התנועה על ידי פקחי תנועה. ההודעה תצא לכל הציבור בכל האמצעים. יש לנהוג בזהירות ולהישמע להכוונת פקחי התנועה. נסיעה טובה ובטוחה!

 

פישלנו…

אחרי שסיפרתי לכם בהתרגשות על נתוני ההצטיינות של אשכול בשימוש נכון בפחים הכתומים, תוצאות חודש יוני אכזבו והיו לא טובות. בעוד שבסבב האיסוף הקודם היתה התאמה של 90% (!) מהפסולת לפח הכתום, באיסוף האחרון ירדנו ל-45% בלבד. בפחים נמצאו פריטים שלא אמורים להיזרק בו, כמו – חיתולים, אריזות צעצועים, טקסטיל, בקבוקי פיקדון, נייר וקרטון. כדי שנוכל לחזור להישגים הקודמים ולמחזר – אנא שימו לב וזרקו לפח הכתום רק את האריזות המתאימות לפי התמונה שעל הפח. פעילות הסברה תצא גם בישובים. הבשורות הטובות שמחודש יולי יגיעו לפנות את הפחים הכתומים פעמיים בחודש! בכל ישובי המועצה.

 

קהילה במיטבה

לפני חופשת הקיץ, סיפרתי כאן על פרוייקט המועצה לעידוד תעסוקת בני נוער בקיץ וגיוס עסקים מאשכול לפרויקט. עסקים רבים בקהילה נענו לקריאה – יצרו קשר, השתלבו בפרויקט והחלו בהעסקת בני הנוער. אני מודה לבתי העסק, יקירי אשכול, ומזמין שוב עסקים בקהילה להשתלב בפרוייקט. עשרות בני נוער נוספים, חרוצים ואיכותיים מעוניינים לעבוד בקיץ. גם הם ירוויחו, גם העסקים וגם אנחנו כקהילה. המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם עדן פלד, רכזת הפרויקט – 058-7496222

 

שבת שלום

גדי ירקוני

מוזמנים לכתוב לי gadi@erc.org.il