שלום לכולם

אני כואב את מותו בטרם עת של מאי פרץ ז"ל, תלמיד 'נופי הבשור' מהישוב 'אשלים'. מאי, תלמיד כיתה י"א, נהרג ביום שבת לפנות בוקר בתאונה טראגית בתוך ישובו. בעקבות האירוע הקשה התכנס צוות החינוכי בבית הספר כדי להערך למתן מענים רגשיים לחבריו ומכריו בבית הספר שהוכו בהלם. הדס המחנכת של מאי נשאה דברים בהלוויתו וסיפרה על ילד מקסים עם לב ענק, מעורב, דעתן ואהוב במיוחד על חבריו שמשאיר חלל עצום עם לכתו. אני מחזק ומחבק את משפחתו של מאי, את חבריו, את קהילת אשלים ונופי הבשור. יהי זכרו ברוך.

 

יום מלחמה

ביממה האחרונה היו באשכול שורה של אירועים בטחוניים. בלון נפץ התפוצץ מעל ישוב שלנו, פריט תבערה אותר על גדר אחד הישובים, שריפות פרצו ביער בארי ויער כיסופים כתוצאה מבלוני תבערה ובאמצע הלילה – אזעקה ויירוט בנירים. אנחנו כבר שנה וחצי בתוך הריטואל הקבוע הזה. הם מפריחים בלוני תבערה שגורמים לשריפות, צה״ל מטיל סנקציות, הם מגיבים בירי ואז אנחנו מוצאים את עצמנו שוב בסבב הסלמה אלים ושוחק של 48 שעות. 11 סבבים כאלה היו עד כה שהסתיימו בלא כלום. והריטואל חוזר חלילה. בראיונות שמסרתי היום בכלי התקשורת אמרתי שאנחנו לא יכולים לקבל את צדקת דרכה של המדיניות הזאת, כי אנחנו לא יודעים ואל מבינים מה המדיניות. אך השיטה לא עובדת. אנחנו מצפים לשינוי דרמטי של המציאות הזאת ולקיץ שקט בטוח ונטול ריח שריפות, כמו בכל ישראל.

ביום שישי האחרון נפגשתי, יחד עם שותפי, ראשי המועצות בעוטף, עם הרמטכ"ל הנכנס רא"ל אביב כוכבי. דיברנו על האתגרים של האזור, על חשיבות הקשר בין צה"ל להתיישבות והעברנו את המסרים שלנו –  שהמציאות כאן חייבת להשתנות.

 

לטוב ולרע

החל מהשבוע נכנס לתוקף שינוי במערך ההתרעה של פיקוד העורף. מעתה  יופסק השימוש במספרי פוליגונים בעת אזעקה ומעתה יופיע שם הישוב על מסך הטלוויזיה. בנוסף, מערכת ההתרעה שודרגה ותהיה מדויקת כך שטווחי ההתרעה יצומצמו לישובים בודדים. אם האיכון יהיה בשטח בין שני ישובים, תופעל אזעקה בשני הישובים, בהתרעה נפרדת לכל ישוב. מצד אחד מדובר בבשורה והקלה שתצמצם את מספר האנשים שיצטרכו לרוץ לממ"ד באירוע ירי. מצד שני, רוב הישובים סמוכים והדי הפיצוצים והנפילות נשמעים למרחק ועלולים לייצר בהלה מתוך חוסר ודאות. אין ספק שמדובר בשינוי שכולנו נצטרך להתרגל אליו.

לצערי פיקוד העורף בנה את המערכת החדשה ללא התייעצות איתנו. אנחנו מתנגדים שיופיעו שמות ישובים שלנו בכל אזעקה וביקשנו להחריג לפחות את יישובי עוטף עזה מאזכור יישובים בתקשורת. אנו ממתינים להתייחסות הצבא בעניין.

 

בשעה טובה

ביקרתי השבוע באתר הבניה של בתי הספר החדשים. נפגשתי עם מנהלי הפרויקט ושמעתי מהם על התקדמות הבניה. הזמן דוחק וכולם עובדים במרץ רב כדי להשלים את כל הבניה עד אמצע הקיץ. מבנה בית ספר אחד כמעט והושלם, כך גם מבנה הספריה, ההנהלה ומבנה האמנויות החדשני. מי שעובר ליד האתר, יכול כבר לראות את קשתות האלומיניום של גגות הקירוי מעל מגרשי הספורט החדשים. אני רוצה להודות לעוסקים במלאכה בשטח שעובדים במרץ רב, בחום הכבד, במחויבות ומסירות גדולה להשלמת הפרוייקט במהירות. הבוקר התקיימה במשרד החינוך ועדת הבחינה לבחירת המכרז מנהל/ת בית ספר שלישי. ניגשו שלוש מועמדות מצוינות עם ניסיון ובסיכום הועדה נבחרה המועמדת המצויינת והמתאימה ביותר! כעת ממתינים לאישור מנכ"ל משרד החינוך ולאחריו יצא פרסום מסודר. בהצלחה.

 

הסיפור שלנו

הורים, ילדים, בוגרים, סבים, סבתות, מנהלים, מורים, עובדי מנהלה ותחזוקה בהווה ומהעבר, התכנסו יחד כדי להיפרד מבית הספר יובלי הבשור. היה אירוע מרגש במיוחד ומפעים שגם הפסקת החשמל באמצע לא הצליחה לקלקל לנו. יובלי הבשור הוא מוסד מיוחד במינו שלמדתי להכיר את הייחודיות יוצאת הדופן שלו עם כניסתי לתפקיד ובזכות גם אחת ממורות בית הספר, שהם ירקוני. בית ספר קהילתי במלוא מובן המילה. עם מעורבות רגשית עוצמתית של כל מי שפסע בו והפכו אותו יחד למה שהוא. המורים הם תושבים, וגם ההורים לתלמידים בו, ילדי הבוגרים לומדים בו היום וכולם כמו משפחה אחת גדולה. הייחודיות של יובלי תמשיך ותתאים את צורתה בבית הספר החדש ומאחד ועוד אחד יצאו לנו שלושה בתי ספר נפלאים, כל אחד והייחודיות שלו. תודה רבה לצוות ההפקה על אירוע יוצא דופן. ניפגש באחד בספטמבר בבית הספר החדש. בהצלחה

 

 

 

הביכורים שלנו

ברחבי המועצה חגגו את חג השבועות, כמו שרק יישובים חקלאיים שורשיים ומשגשגים כשלנו יודעים לציין את החג הזה. החג שלנו. הוצגו הביכורים והחל קציר התבואות. תמונה ששימחה אותי במיוחד היתה של תמונה של 'ביכורי התינוקות' מקיבוץ כרם שלום. 6 תינוקות נולדו השנה בקיבוץ, שיא שנתי של כל הזמנים בקיבוץ המתחדש שעבר שנה מאתגרת במיוחד. אני מאחל כולנו קיץ שקט בטוח ושמח

 

סוף שבוע שקט ושבת שלום

גדי