עוגן לאזור

עוד פסטיבל 'אינדינגב' מוצלח מאחורינו, ה-13 במספר. למעלה מ-10,000 איש הגיעו במהלך סוף השבוע האחרון לאשכול כדי להשתתף בפסטיבל שהפך עם השנים לאירוע האינדי המשמעותי בארץ. מעבר לתחושת הגאווה על ההישג התרבותי של הפסטיבל שנולד, צמח והתפתח באשכול, האירוע הוא עוגן לאזורנו. הפסטיבל חושף את האזור היפה שלנו לקהל רחב מכל הארץ, מחזק את העסקים המקומיים שלנו – בעלי הצימרים, האורחנים ובעלי המסעדות וגם מספק מקור תעסוקה לתושבים שעובדים בו. למרות הקשיים והמורכבויות שנלווים להפקת האירוע אנו תומכים ומסייעים לפסטיבל ככל שניתן.

 

מצבע אדום לצבע ירוק

מה אפשר לעשות עם המיגוניות שפזורות בבית הספר, שתופסות הרבה מקום בשגרה וגם לא נעימות לעין? צוות וילדי 'ניצני אשכול' הגו פתרון יצירתי: להפוך את המיגוניות למרחב ידידותי לילדים ולסביבה.

ברכות ענקיות לבית הספר שזכה בתחרות ארצית 'בניה ירוקה' של משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה על הפרויקט יוצא הדופן: "מצבע אדום לצבע ירוק". במסגרת התחרות הגישו התלמידים הצעה לתוכנית אקולוגית מפורטת לשיפור פני המיגוניות בבית הספר, כמו: התקנת פאנלים סולאריים כדי להכניס בהן אור, תליית משחקי קיר ושתילת צמחיה מסביבן. התוכנית היחודית בהובלת המורים נעמה בכר ונדב רוט זכתה בתחרות הארצית ובית הספר קיבל פרס כספי בסך 150,000 ₪ לטובת הוצאה לפועל של הפרוייקט.

   

 

ברוכים הבאים!

בקיבוץ ניר עוז קורם עור וגידים כפר סטודנטים חדש שיתגוררו בו כ-30 סטודנטים הלומדים במוסדות אקדמיים באזור הדרום. הכפר הוא תוצר של יוזמה משותפת לחטיבה להתיישבות, עמותת קדמה והקיבוץ, במטרה לעודד צעירים להתגורר בפריפריה המרוחקת ממוסדות האקדמיה, תמורת מגורים זולים ומלגת לימודים. בתמורה תורם כל סטודנט שעות התנדבות לטובת הקהילה. ביום חמישי חנכנו את הפרויקט בקיבוץ יחד עם השותפים, פגשנו את הסטודנטים – תושבי אשכול החדשים שבהחלט מהווים חיזוק נפלא לקהילה שלנו. מאחל לכל השותפים הצלחה ובטוח כי נזכה כולנו ליהנות מפירות היוזמה. זו הזדמנות לאחל הצלחה לכל הסטודנטים של אשכול שהחלו השבוע את שנת הלימודים האקדמאית תש"ף.

 

 

הזדמנות יוצאת דופן

עם הקמת קריית החינוך החדשה וברוח תפיסת הפדגוגיה החדשה שאשכול מובילה, אנו יוצאים בתוכנית ייחודית בשיתוף עם סמינר הקיבוצים: תוכנית להסבת אקדמאים להוראה. מדובר בתוכנית לימודים ממוקדת של 35 שבועות המותאמת לתפיסת הפדגוגיה החדשה. היתרון המרכזי של התוכנית הוא שהלימודים יתקיימו פעמיים בשבוע, בימי שישי וביום לימודים באמצע השבוע שיקבע בהמשך במועצה – בתוך קריית החינוך החדשה. פרטים נוספים על התוכנית בקישור: https://bit.ly/2N31U2M

 

תתחדשו

בימי החג נחנכו באשכול שני בתי כנסת חדשים ומיוחדים. בישוב נווה הוקם בית כנסת גדול, מרווח ומעוצב שמשרת את כל הקהילה. הושקעו מאמצים רבים בבנייתו ובעיצובו בסיוע תורמים וחברים טובים של הקהילה. אני ממליץ לבקר במבנה המיוחד והמרשים. בקיבוץ סופה נחנך לראשונה בית כנסת שמאחוריו סיפור אישי מרגש. את הקמת בית הכנסת הוביל ארז דינר בסיוע ותמיכה של הקהילה והוא נקרא על שם בנו, כפיר דינר ז"ל שנהרג לפני שנה בתאונת דרכים על כביש 232. השבוע התקיים בבית הכנסת לראשונה טקס עלייה לתורה ובר מצווה. אני מברך את שני הישובים שלנו על פתיחת בתי הכנסת.

 

אל תגידו 'לא ידענו'

כשיום אחד יגיע לתא הדואר שלכם ספר מתכונים נפלא של תושבי אשכול, עם מתכונים נהדרים מלווים בסיפורים שעוברים מדור לדור – אל תגידו "איך המתכון המשפחתי המיוחד שלנו לא שם!". כעת זו ההזדמנות להופיע בו. מרכז הצעירים של אשכול יוצא לדרך עם פרוייקט נפלא של הפקת ספר מתכונים בין דורי של קהילת אשכול. אם יש לכם מתכון עם סיפור מיוחד, שעובר מדור לדור או שאתם מכירים כאלה, צרו קשר עם מעיין 052-5919490 או השאירו פרטים בקישור: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_vgTQkcidxg2aIb1t23wY9t9e4TdFXbPjczRhIUPSHjTByA/viewform

אני כבר נרשמתי והצעתי את מתכון צלי הבשר שלמדתי מסבתא שלי ומכין אותו כיום לילדי.

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il