שלום לכולם,

התחדשנו

לא בחרנו במציאות הבטחונית, אבל כן בחרנו להתמודד איתה בדרך הכי טובה שניתן. השבוע התחדשנו והתעצמנו בשני מרכיבי בטחון חדשים ומשמעותיים שיאפשרו לנו להתמודד עם האתגרים – האיומים הבטחוניים והפשיעה החקלאית, בצורה יעילה. הקמנו מרכז מבצעים חדש, חדיש וממוגן אשר מצויד בטכנולוגיה מתקדמת ורחפן 'טרמי' מבצעי המותאם לצילום גם בלילה. אין בכוונתנו ויכולתנו להחליף את צה"ל ואת משטרת ישראל. אך אירועי התקופה האחרונה הוכיחו ששיתוף הפעולה של גופים אלה עם אנשי הבטחון והחירום באשכול מוכיח את עצמו בהצלחות בהתמודדויות ומניעת האירועים. האמצעים החדשים שהתחדשנו בהם השבוע יהדקו את יעילות השותפות עם גופי החירום שלצדנו.

תודה רבה לשותפים שלנו שסייעו לנו להתחדש ולהתעצם: ה'קרן לידידות', רשות החירום הלאומית, פיקוד העורף ומשרד הפנים. ושיהיה לנו לשימוש רק באימונים.

רחפן

 

מוזמנים לצפות בכתבה על הרחפן הטרמי החדש של אשכול:

https://bit.ly/2RloMxj

 

על הדבש ועל העוקץ

לטובת הרחבת ושדרוג כביש 232 (קטע כרם שלום-ניר יצחק) והעתקת קו המים של 'מקורות', מתוכננת בשבוע הבא הפסקת מים ביישובי דרום המועצה למשך 20 שעות.

ההפסקה מתוכננת ביום ראשון ה-13.1 מהשעה -22:00 ועד למחרת, ה-14.1 בשעה 18:00. בשעות האלה תהיה אספקת מים חלקית, לשתייה בלבד, אך לא יהיה מספיק מים למקלחות ולצריכה היקפית.

המועצה נערכת להפסקת המים על ידי הצבת עוקב לגיבוי בכל אחד מהישובים. בנוסף, היום קיימנו במועצה פגישה יחד עם הנהגות הישובים הרלוונטיים ועם נציגי 'מקורות' שהסבירו על משמעות האירוע והיערכויות לקראתו יחד עם המועצה. כעת אנו פועלים לאיסוף מכלול הצרכים מהישובים לגבי צרכי אספקת מים למשקים, רפתות ולולים ומוסדות הציבור. בשבוע הבא נוציא הודעה מסודרת לכל התושבים שתפורסם גם באתר המועצה. עקבו אחר הדברים.

חדשות החינוך

כחלק מהערכותינו לפתיחת בתי הספר היסודיים החדשים, אנו פועלים בימים אלה מול משרד החינוך בנושא שיבוץ חדרי המורים. אנו מאמינים שנדבך מרכזי בהצלחת התהליך הוא מיזוג מלא בין שני חדרי המורים ושיבוצם באופן מאוזן בשלושת בתי הספר ובהתאם לרצונם והעדפותיהם. בכל נושא שיבוץ המורים אנו כפופים לנהלי משרד החינוך והסתדרות המורים. משרד החינוך מלווה אותנו באופן הדוק בכל התהליך ומודע לתפיסת המיזוג בין התלמידים והמורים שאנו מייחסים לה חשיבות ושעליהן נשען כל התהליך. אשוב ואעדכן בנושא.

לגבי ניהול בית הספר השלישי, אעדכן שאבשלום כהן שנבחר לפני שלושה חודשים לתפקיד מוביל בית הספר השלישי, לא ימשיך איתנו, בהחלטה והסכמה משותפת, שלו ושל המועצה. אגף החינוך נערך כעת מול משרד החינוך לפרסום מכרז לאיתור מנהל ראוי לבית הספר השלישי. אנו נלווה את התהליך באופן הדוק. אעדכן.

בהצלחה לשכן

אתמול התקיימו לראשונה בחירות ליו"ר מרכז המועצות האזוריות. ידידי ושכננו הטוב – שי חג'ג', נבחר לתפקיד. שי מחליף בתפקיד זה את עמיר ריטוב, ראש מועצת דרום השרון שהחזיק בו אחרי פטירתו של שמואל ריפמן ז"ל.

המועצות האזוריות בכל הארץ ניצבות בפני אתגרים מורכבים. החקלאות, הסעות, משבר הותמ"ל. אני מאמין בכישוריו ויכולותיו של שי להוביל בהצלחה את ההתמודדויות והמאבקים הנדרשים למען טובת המועצות האזוריות. אנחנו מכאן נסייע ונהיה לצדו כדי להצליח למעננו ולמטרה המשותפת. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לידידי עמיר ריטוב שמסיים את התפקיד. היכרותינו נוצרה והתהדקה במהלך כהונתו כראש ועדת התכנון והבניה המחוזית. אז למד להכיר את אשכול ואת צרכיה היחודיים וסייע לנו רבות בהמשך, כראש מרכז המועצות האזוריות. בהצלחה לכולנו.

 

עזה תחילה. וגם הקציר.

אנחנו לא נותנים לשקט הבטחוני היחסי ששורר בשבועות האחרונים להשלות אותנו ואנו נערכים לאפשרות של חידוש טרור ההצתות. דווקא עכשיו, כשהחיטה נובטת בשדותינו, הוצאנו מכתב לראש הממשלה שמשמש גם כשר הבטחון, בבקשה לקדם מסלול סיוע לחקלאים שמגדלים חיטה בשטחים הסמוכים לגדר תמורת התחייבות לקציר מוקדם של החיטה כשהיא ירוקה (לתחמיץ). לא, זו לא כניעה לטרור. אנחנו החקלאים לא נכנעים לטרור, אנחנו ממשיכים לעשות את מה שאנחנו יודעים ואוהבים. לעבד את אדמותינו עד התלם האחרון ולהתאים את הגידול לצרכים המשתנים שנכפים עליינו. גם בניית ממ"דים היא לא כניעה לטרור. את המלחמה בטרור לא אנחנו נעשה אלא האנשים שנבחרו לשם כך.

בעוד פחות מ-100 ימים יתקיימו הבחירות. סוגיית 'עזה' צריכה להיות מרכזית בבחירות האלה ולעמוד לפתחו של כל מועמד. לא רק למען תושבי עוטף עזה, אלא למען אזרחי המדינה כולה. מוזמנים לקרוא טור דעה שכתבתי בנושא שפורסם אתמול במדור הדעות של 'ידיעות אחרונות'.

קישור לטור:

 

שבת שלום

גדי ירקוני