21 ינואר 2021 / ‏ח' שבט תשפ"א


שלום לכולם,

תמונת מצב קורונה

למרות הסגר המהודק, גם השבוע אובחנו 28 מאומתים חדשים לקורונה במועצה. מספר המאומתים המעודכן עומד כעת על 48. כמות המקרים החדשים בתוך ימי הסגר, שבוע שני ברציפות, מלמדת שהקורונה עדיין כאן ועלינו להקפיד - לא להיכנס לשאננות, לגלות אחריות אישית ולשמור על עצמנו ועל הקהילה. לצערנו הרב, טיפלנו היום באירוע פרטי שהתקיים היום באחד מיישובי המועצה בניגוד להנחיות. משטרה זומנה למקום וניתנו דוחות לאחראים. אירוע כזה יכול להביא להדבקה המונית ולשנות צבע ישוב במהירות לאדום. מעבר לפגיעה בשגרת החיים, מעל לכל מדובר בסיכון בריאותי של הציבור. למרות הקושי בהקפדה לאורך זמן, אנא המשיכו לגלות אחריות אישית והקפידו על ההנחיות. למען בריאותכם, של יקירכם ושל הקהילה וכדי שנוכל כולנו לחזור במהרה לשגרה.

אשכול עד הבית

ימי הסגר המתמשכים לא קלים לאף אחד מאיתנו. בעיקר למשפחות עם ילדים קטנים שחלקם נדרשים גם לשהות בבידוד בימי הסגר. אנו מנסים לסייע ולהקל ככל הניתן וצוות המרכז הקהילתי שלנו שולח ערכות פעילות והפגה משמחות לכל ילדה וילד באשכול שנמצא בבידוד. בנוסף, צוות הגיל הרך שלנו החל השבוע בחלוקת ערכות פעילות ויצירה לכל ילדי הגנים באשכול, המותאמות לתוכנית הלמידה מרחוק ולט"ו בשבט. כולנו תקווה שהסגר לא יארך עוד מעבר ל-31.1 ונוכל לשוב ולקבל בקרוב מאוד את הילדים באהבה במוסדות החינוך פנים אל פנים. 

מחזירים בכבוד לדור הוותיקים

השבוע חנכנו את רכב ההסעות החדש של המועצה המיועד להסעת קשישים ונכים בקהילה - אנשים עם נחישות! הגענו עד לפתח ביתם של וותיקי אשכול מרותקי בית כדי להסיע אותם לנווה אשכול לקבלת חיסון נגד קורונה ובחזרה. הנוסעים הראשונים ברכב היו ויקטור ורחל בן מוחה היקרים, מוותיקי ומקימי מושב מבטחים. אנו שמחים על הזכות שיש לנו כקהילה להעניק אהבה ותמיכה ולהבטיח את הזדקנותם בכבוד של דור הוותיקים והמייסדים שבזכותם אנו כאן. בריאות ואריכות ימים!

"דרום אדום" בצל הקורונה

אנו נערכים ל"דרום אדום" בצל מציאות הקורונה והמגבלות על התקהלויות. הפריחה תהיה בשיאה בסיום הסגר המתוכנן בתחילת פברואר, מה שצפוי להביא מטיילים רבים לאזורנו. עד לרגע זה היו ועדיין יש סימני שאלה לגבי הדרך שנוכל לקיים את "דרום אדום". מצד אחד הבשורה היא שיצאנו לדרך ועבדנו על זה בחודשים האחרונים מתוך תקווה ואופטימיות שנוכל לקיים את המסורת גם השנה, גם אם בדרך שונה. מצד שני, לצערנו בשל המציאות ומגבלות ההתקהלות, נכון להרגע לא ניתן יהיה לפתוח השנה דוכנים בטבע מאחר שהם עלולים לייצר התקהלות אסורה. אנו יודעים שזו מכה לא פשוטה לרבים מהעסקים המקומיים שלנו שזו התקופה הרווחית ביותר שלהם ומקווים מאוד שהמציאות תשתנה במהרה ונוכל כולנו לשוב ולקיים את שגרת החיים שלנו במלואה.        

כאן בשבילכם

תושבי אשכול שנפגעו כלכלית ממשבר הקורונה, אנו מבקשים להזכיר לכם שאתם יכולים לקבל סיוע כלכלי שיעזור לכם לעבור את התקופה בביטחון ככל הניתן. המועצה העמידה תקציב מיוחד עבור מטרה זו בתחילת המשבר וקהילת אשכול המופלאה התגייסה בהמוניה ותרמה באהבה סכום כסף לא מבוטל. התקציב עדיין לא נוצל במלואו והוא כאן בשבילכם. אם אתם חווים קושי, אל תהססו והגישו בקשה לקבלת הסיוע. התהליך פשוט ודיסקרטי בקישור הבא: https://eshkol.info/340/

מרחב משנה מציאות

אנו ממשיכים לעבוד בשבילכם גם בימי הסגר ומכינים את אשכול ליום שאחרי. שמחתי לבקר היום באתר הבנייה של מתחם "הפלייסקול" החדש שאנו מקימים בקריית החינוך תודות לתרומה והשותפות העוצמתית של JNF USA. ראיתי את התקדמות העבודות. זהו מרחב מחולל שינוי במועצה שלנו מבחינת החווייה הקהילתית, ההעשרה וההתנסות במגוון תחומים, ביניהם: רובוטיקה, סייבר, תקשורת, מאסטר-שף, חלל, סביבה ועוד. הפלייסקול ישמש את תלמידי בתי הספר ללמידה והעשרה במהלך שעות הלימודים ואת כל הקהילה, ילדים, מבוגרים, סבתות, סבים ותינוקות בפעילות חוגים ואירועי קהילה בשעות אחר הצהריים. אנו מעריכים שהבנייה תסתיים בקיץ וכבר באוגוסט נפתח את המקום לציבור.

בשורה עולמית מאשכול

התמלאנו גאווה עם בשורה עולמית מחממות הגידול של אשכול: פותח זן עגבניות חדש שעמיד לראשונה לנגיף הקטלני שפגע קשות ביבולי עגבניות בארץ ובעולם. בשיתוף פעולה של חברת הזרעים גדרה-סינג׳נטה עם החקלאי עידן אלון ממושב יתד, הוסבו 10 דונם לגידול הזן החדש. בסיום תהליך בקרה ארוך, הזן הצליח לעמוד מול הנגיף וכבר החל שיווקו. אשכול היא המובילה הארצית בגידול וייבול עגבניות וכך אנחנו גם הנפגעים הבולטים מהנגיף הקטלני. זו סמליות מרגשת שהבשורה מגיעה מאשכול. זה יסייע רבות לחקלאים, יביא לצמצום התלות ביבוא מטורקיה ויבטיח המשך אספקת תוצרת ישראלית איכותית לאזרחי ישראל.  מוזמנים לקרוא כתבה בנושא https://www.israelhayom.co.il/article/839911

שבת שלום

גדי