שלום לכולם

 

חדלון מדיני

התעוררנו לבוקר קשה כשהבחירות השלישיות הן עובדה מוגמרת. נבחרי הציבור איבדו את הלגיטימיות והמוסר מול אזרחיהם. ישראל ניצבת מול אתגרים משמעותיים ובעת הזו נדרשת מנהיגות חזקה ומאוחדת. כמי שעומד בראשות מועצה שמתמודדת עם אתגרים בטחוניים משמעותיים – הנמשכים כבר יותר מדי זמן, אני מוטרד מהחידלון המדיני והמנהיגותי. חדלון של מנהיגות אשר לא שמה בראש סדר העדיפויות את החובה הבסיסית של מדינה כלפי אזרחיה – לדאוג לבטחונם ולרווחתם. בעת הזו נדרשת מאיתנו, תושבי העוטף, התלכדות סביב הערכים שכל כך מאפיינים אותנו ולאורם אנו מגדלים את ילדינו. החוסן, הערבות ההדדית והקהילתיות שלנו.

 

מציאות לא מוסרית

בכנס מיוחד שהתקיים השבוע בכנסת ביוזמת ח"כ אלון שוסטר בנושא ״חיזוק עוטף עזה״, בחרנו, אני ושותפי  – ראשי הרשויות של עוטף עזה, לקטוע את הדיון במחאה על המציאות הבטחונית באזור. מציאות שהיא לא מוסרית. זה לא מוסרי לאפשר ירי על אזרחים 19 שנים ברציפות. זעקנו בכנס כי עוד תקציבים לא יפתרו את הבעיה אלא נדרשת פעולת חירום מיידית לשינוי המציאות. דרשנו הקמת ממשלת חירום לאומית שתפעל בכל כוחה כדי לממש את חובת המדינה כלפי אזרחיה: להחזיר את ההרתעה ואת הבטחון לאזרחי ישראל, תושבי עוטף עזה. הכשלון בהרכבת ממשלה הוא גם הראי של המציאות באזור.

 

 

ממשיכים בדרך

למרות שאין ממשלה, אנו ממשיכים בתהליך להמשך הרחבת כביש 232 יחד עם נתיבי ישראל. בימים אלה מתבצע תכנון מפורט, שהוא שלב תכנוני מתקדם ביותר, למקטע השני – מניר יצחק לצומת מבטחים. נפגשנו השבוע במועצה עם מנהלי הפרויקט בנתיבי ישראל, עם נציגי הישובים ועם בעלי עניין נוספים לאורך המקטע כדי להציג את התכנון. זו הזדמנות לציין את חברת נתיבי ישראל שנוקטת בנחישות להמשך הרחבת הכביש למרות הקפאון הממשלתי מתוך הכרה בחשיבות הרבה של הפרוייקט.

 

מזכ"ל משלנו

אני מברך את בן אשכול – עו"ד עמית יפרח, שנבחר לתפקיד מזכ"ל תנועת המושבים. עמית שימש בשנים האחרונות כיועץ המשפטי ויו״ר אגף קרקעות בתנועת המושבים והוביל את תחום הקרקעות והאגודות השיתופיות במגזר המושבים. עמית, בנו של מאיר יפרח – סגן ראש המועצה, נולד, גדל והתחנך באשכול וזוכה להערכה רבה בתחום מקצועיותו. אני גאה על בחירתו לתפקיד המשמעותי ומאחל לו הצלחה רבה.

 

עכבה לטובה

הפתיחה של מרכז האמנויות שנבנה בימים אלה בקריית החינוך תדחה במספר חודשים, מסיבות טובות. לאחר מאמצים הצלחנו לגייס תקציב עבור הקמת חלק נוסף, שישמש ללימודי המוסיקה. המבנה החדש יספק סביבה מקצועית מותאמת ללמידה והתפתחות בתחומי האמנויות (מחול קלאסי, מחול מודרני, מוסיקה וציור) ויהיה פתוח לכל הקהילה – כולל תינוקות, ילדים, נוער ומבוגרים, בכל שעות היום.

 

 

אשכול מרקט

הפעילות ב'אשכול מרקט' המקסים שלנו במתחם הבשור מוקפאת החל משבוע שעבר. אנו בקשר שוטף עם ההנהלה ומקיימים חשיבה לגבי שינוי המתכונת בפעילות השוק כדי שהוא יוכל להמשיך לפעול ולהצליח. יש צורך לחשוב מחדש על מודל אחר להפעלת השוק שיאפשר את קיומו לקהילת אשכול ולאורחינו לצד הכדאיות לבעלי הדוכנים. עדכונים נוספים בהמשך.

 

יחידה מובחרת

קבלו במחיאות כפיים: יחידת החילוץ וההצלה של מועצה אזורית אשכול! 28 תושבים ממגוון יישובי המועצה סיימו השבוע קורס הכשרה מקצועי של פיקוד העורף למשימות חילוץ והצלה מורכבות. היחידה תפעל בהתנדבות תחת אגף הבטחון של אשכול ותסייע במענה ראשוני מיידי ומציל חיים בתחומי המועצה.

 

  

 

"מטה מול מטה"

התחלנו החודש בסדרת מפגשים של הנהלת המועצה בישובים, עם ההנהלה של כל ישוב. אחת לחודש, ישיבת ההנהלה הקבועה במועצה תועתק לישוב במועצה –  למפגש ישיר של מנהלי האגפים עם מנהלי הישוב. זוהי הזדמנות מצויינת לשמוע ולראות מקרוב את הצרכים המיוחדים לכל ישוב וליצירת שיתופי פעולה וקשר ישיר בין הישוב להנהלת המועצה. המפגש הראשון שלנו היה ב'שדה ניצן'. סיירנו בישוב, שמענו על תוכניות הפיתוח והצמיחה הדמוגרפית ועל הסוגייה הכואבת של היעדר המיגון, בה אנו מטפלים באינטנסיביות מול משרדי הממשלה במטרה למצוא פתרון במהרה.

 

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il