תושבים ואורחים יקרים,

ברוכים הבאים למועצה האזורית אשכול!

אשכול שוכנת בצפון מערב הנגב, בלב נופים ירוקים על גבול המדבר. זו המועצה המאוכלסת ביותר בנגב המורכבת מאנשים ערכיים ואיכותיים הנהנים מאיכות חיים גבוהה מאוד: נופים חקלאיים קסומים ושמיים הנפרסים עד קו האופק, אויר נקי, בתים צמודי קרקע עם גינה ודשא, מערכת שירותים אזורית ברמה גבוהה ופעילות קהילתית ענפה ומשגשגת.

אורח החיים באשכול מתאפיין בצביון כפרי חקלאי בצורות התיישבות מגוונות – קיבוצים, מושבים, וישובים קהילתיים, דתיים וחילוניים. יישובי אשכול מתאפיינים בחיי קהילה פועמים ובאורח חיים המדגיש כבוד הדדי, סולידריות חברתית, אהבת אדם, ארץ ואדמה, חיבור לערכי שמירה על הסביבה ותרבות פנאי עשירה ומגוונת המותאמת לכל הגילאים. עוגן מרכזי של אשכול הוא מערכת החינוך האיכותית והמושקעת, השמה דגש על חינוך לערכים, הן במסגרת החינוך הפורמאלי והן במסגרת פעילות ענפה של חינוך בלתי פורמאלי בשעות אחר הצהריים.

אשכול שוכנת על משולש הגבולות (ישראל-עזה-מצרים) וחולקת 40 ק"מ גבול עם עזה ו-12 ק"מ גבול עם מצרים. יישובי המועצה הם חלק מקו התפר "עוטף עזה" וניצבים בחזית ההגנה על מדינת ישראל.

מועצה אזורית אשכול נמצאת בעיצומו של מסע התחדשות מרתק, של צמיחה דמוגרפית והרחבות בישובים ושדרוג מכלול השירותים המועצתיים והתאמתם לצרכים הקהילתיים העכשוויים – בתחום החינוך, הרווחה, התרבות והספורט והתשתיות הפיזיות.

זהו  מסע מרתק משותף של כל ישובי המועצה ואני מזמין כל אחד מהתושבים להיות שותף בחשיבה, בעשייה ובמעורבות. דלתי פתוחה ואוזניי קשובות לכל רעיון, הערה, שאלה או בקשה.

גדי ירקוני

ראש המועצה

gadi@erc.org.il