טבלת אנשי קשר - לשכת סגן ראש המועצה
שם תפקיד טלפון נייד פקס מייל
דודי אלון סגן ראש המועצה 08-9929116 050-7914046 sgan@erc.org.il
מור מרודי מנהלת לשכה 08-9929116 morm@erc.org.il

"דלת פתוחה" בלשכת סגן ראש המועצה בימי חמישי. תיאום מראש בטלפון 08-9929116

 

תוכנית עבודה סגן- 2021

תוכנית עבודה סגן- 2022

 


 

משולחן הסגן

* מיזם "השפעה מקומית" - פרוייקט ישראלי בתמיכת האיחוד האירופי, שמטרתו שיפור מנגנוני ההתמודדות של השלטון המקומי עם משבר האקלים, באמצעות מעורבות ושיתוף פעולה עם גורמי המפתח- בני הנוער שלנו והעסקים הקטנים והבינוניים. נפגשנו אנכי ודניאל ויטל עם שגריר האיחוד האירופי בישראל, דימיטרי טזאנצ'ב. בתור רשות חקלאית המושפעת מהותית משינויי האקלים, המועצה מבינה את החשיבות וחורטת על דגלה את ההיערכות למשבר האקלים, ולוקחת על עצמה את האחריות להיערך לשינויים הצפויים על-ידי נקיטת צעדים להפחתת השפעתנו.
אנו מזמינים עסקים המעוניינים להפוך לסביבתיים יותר (לצד רווחיים יותר) להצטרף לפרויקט המשמעותי הזה ולקבל ליווי אישי וממומן. 

* נציגי הועד המנהל, חבר הנאמנים וחוקרים מהמכון למחקרי ביטחון לאומי בראשות פרופסור עמנואל טכרטנברג, ערכו סיור בעוטף ובמרכז החוסן המועצתי בהובלתה של שרית סעד, מנהלת מרכז חוסן.  
התרגשתי במיוחד לפגוש את נשיאת בית המשפט העליון בדימוס דורית ביניש, שאחת ההחלטות האמיצות שלה משפיעות עלינו עד היום- מיגון בתי הספר בעוטף.

* בתקופה זו, לפני שנה, היינו בעיצומו של מבצע "שומר חומות" וספגנו אבדות בנפש של עובדים זרים במשקים.
במאמץ משותף יחד עם משרדי ממשלה, קק"ל ותורמים נדיבים, ובהובלת מנהל החקלאות אוהד בן גיגי, אגף הביטחון וצוות ההנדסה - הצלחנו להציב מיגוניות בסמוך לכ-80 מגורי עובדים ביישובי המועצה
הפרויקט ממשיך ולא נעצור עד שלכל העובדים והעובדות בחקלאות במועצה יהיה מרחב בטוח, כל זאת בהמשך לחתירה המאומצת והעיקשת למיגון הישובים מעבר לקו 7 הק"מ.

* שיפור השירות והנגישות- השבוע פורסם סקר בנושא תחבורה ציבורית, בשיתוף מחלקת התחבורה במועצה. נכון לרגע זה ענו יותר מ-600 תושבות ותושבים. הסקר נמצא באתר המועצה ופתוח למילוי עד ליום ראשון.

* אין משילות בלי אכיפה– צוות הפקחים בשיתוף אגפי איכות הסביבה והביטחון, מתווים מדיניות ובונים שגרות אכיפה. 
על מנת לוודא שאיכות החיים במועצה תישמר. היום עברו הצוותים שלב נוסף בהכשרה, באמצעות הייעוץ המשפטי, שמטרתו שמירה אדוקה על התפר בין זכויות הפרט ושלום הציבור במרחב. 

* היום יצא למזכירויות היישובים קול קורא מטעם קרן הניקיון המועצתית של הועדת לאיכות סביבה והוועדה החקלאית. כולי תקווה שההיענות תהייה טובה וצעד זה יהווה נקודת ציון ושינוי כיוון לטובת שיפור משמעותי של מצב הניקיון בישובים.

* אנדרטת הפלדה– באופן סמלי למדי, הצלחנו לגייס תקציב משמעותי של 500 אלף ₪ לחיזוק, שיקום ושימור המבנה וסביבתו,  בדיוק בעת ציון 40 שנה לפינוי ימית.

* ולקינוח- התרגשתי עד מאוד לברך את מושב עין הבשור, המושב הגדול במועצה, לרגל 40 שנה להיווסדו. 

שבת שלום

דודי