האגודה למען החייל אשכול

סניף האגודה למען החייל באשכול פועל כחלק ממערך ההתנדבות במועצה ופעילות האגודה למען החייל בכלל הארץ. הסניף הוקם בנובמבר 2009 עם קבלת אישור יו"ר האגודה למען החייל, אביגדור קהלני.

פעילות הסניף הינה לשני תחומים, קהלים עיקריים:

חיילי אשכול בני ובנות המועצה המשרתים בצה"ל ובמסגרות מקבילות כשרות לאומי.
חיילי צה"ל השומרים עלינו 'אוגדת עזה' בעיקר, וחיילים השוהים באזורנו.
אנו עובדים בשיתוף ועם המועצה במסגרת היחידה להתנדבות. השיתוף מתקיים עם כל מחלקות המועצה, בתי הספר. וכן גופי התנדבות נוספים במועצה ובתי עסק תוך שיתוף כלל תושבי המועצה.
מהיכן הכל התחיל?

כמו בשיר הידוע ילדה יפה שאלה למה? למה אין לנו באשכול חלוקת סנדוויצ'ים לחיילים בימי ראשון כאשר החיילים חוזרים לצבא? ובאמת למה? התשובה פשוטה: עד עכשיו לא חשבו על זה או אולי חשבו אבל…

תחת הכותרת של "אנו רוצים לחלק סנדוויצ'ים לחיילים" מסתבר שמסתתרות המון אפשרויות. הסנדוויץ' הוא המופע היותר ברור של הקשר בייננו האזרחים לחיילים שלנו. וחשוב להדגיש חיילי צהל אינם רעבים, לפחות לא למזון. הסנדוויץ' מגלם את היחס המיוחד, "דודתי" משהו שאנו האזרחים יכולים להעניק לחיילים שהם, כך או אחרת, הילדים של כולנו.

מטרתנו:

לפעול לחיזוק הקשר בין התושבים במועצה לחיילים שלנו, ולחיילים השומרים עלינו ושוהים באזור.

להיות הבית החם, הכתובת לכל צרכי החיילים שאינם צבאיים ע"פ התקנון והנהלים של האגודה למען החייל ופקודות הצבא.

לקחת חלק במערך ההתנדבות במועצה ולקדם שיתופי פעולה בין הגורמים השונים במועצה.

מתנדבי הסניף: נכון לאפריל 2011 בסניף כ – 50 מתנדבים מישובי המועצה. אנו שואפים להגיע לנציגות מתנדבים מכל ישובי המועצה, טרם הגענו לכך. פעילות המתנדבים מרוכזת ע"י רכזת מתנדבים ורכזים ישוביים בהם מספר גדול של מתנדבים.
מפעולות הסניף:

– ציון חגים עם החיילים. אנו משתדלים להגיע בעיקר לחיילי ה'קו הראשון' ולחגוג עמם את חנוכה, פורים ועוד.

נטיעות ט"ו בשבט עם החיילים והשיתוף בתי הספר

בחודש הראמדן אנו מציינים את החג עם חיילי גדוד הסיור הבדואי.

– הקמת פינות הורים לחיילים

– יום החילת

– שי למתגייסי ומתגייסות אשכול

– שי לראש השנה לחיילי וחיילות אשכול.

– העברת 'דברים טובים' לחיילים בארועים מיוחדים

– העברת תרומות במוצרים שהתקבלו עבור החיילים

ויותר מכל אנו מהווים כתובת מקשרת בין המערך הצבאי, החיילים להרבה רצון טוב של תושבים המבקשים לאמר תודה לחיילים וגם לעשות מעשה.

מימון פעולות הסניף:

הסניף מתנהל במסגרת של 'חשבון סגור'. כלומר כל הכספים ותרומות אחרות שאנו אוספים הינם למטרת פעילויות הסניף בלבד. חשבון בנק המנוהל באופן שקוף, נמצא בבקרת מוסדות האגודה וכך כל הפעילות החשבונאית. אנו מחוייבים בהצגת תוכנית עבודה שנתית ודיווח תקופתי. ועוד דבר: מכיון שכספנו מועט והצרכים רבים חלק מהפעילויות מתקיימות בזכות תרומת זמנם וכישרונם של רבים אשר מספקים לנו שרותים ללא תמורה, פרט למכתב תודה…