איגרות קודמות

ג' באדר א' תשפ"ב, 4 בפברואר 2022

שלום לכולם 

 

מפת הדרכים של אשכול

אירחנו השבוע במועצה את שרת התחבורה מרב מיכאלי ואת מנכ״ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ יחד עם הצוותים המקצועיים במשרדיהם. סיימנו את הביקור עם שורה של בשורות משמעותיות והיסטוריות לאשכול, שיובאו לקידום מיידי. הבשורה הראשונה היא התחייבות שכביש 232, שכבר מתקדם בשטח, יורחב עד צומת סעד. כולל הסדרת הצמתים לכל אורכו, רמזורים בצומת הכניסה למועצה ובצומת מעון ושני מעברים חקלאיים. הבשורה השניה היא קידום מיידי של תכנון והקמת שביל אופניים לאורך הכביש, מהמועצה ועד לאבשלום. בנוסף, לראשונה יש גם התקדמות מול משרד התחבורה לגבי הקמת גשר בכביש צאלים-אורים. היה ביקור מקצועי, חשוב ורציני. הודיתי לשרה ולצוותה על הביקור ועל הפינה החמה והמיוחדת לתושבי אשכול, לרווחתם ולבטיחותם.

תמונת מצב תחבורתית:

מקטע ניר יצחק-מבטחים: החלו עבודות העתקת תשתיות. הכביש מוכן למכרז ביצוע. יצא תוך חודש מהיום.

מקטע מבטחים-מעון: החל תכנון מפורט. תחילת העבודות עם סיום מקטע ניר יצחק-מבטחים. הרחבת הכביש ממעון עד סעד נכנסת לתוכנית החומש של משרד התחבורה. 

צמתים: במסגרת הרחבת הכביש יוסדרו כל הצמתים לאורך התוואי: מבטחים, גבולות, עין הבשור ומגן. צומת הכניסה למועצה וצומת מעון ירומזרו. בכביש הפרסה (2410) עד לפניה לקריית החינוך יבנה מעגל תנועה. החל תכנון. צפי סיום העבודות עד תחילת שנת הלימודים הבאה.

 

עדכון הטבות מס

אנו מקבלים לא מעט פניות מתושבים בנוגע להטבות המס. אעדכן שוב שהארכת תוקפן של הטבות המס נמצאת בהליך אישור מזורז בכנסת ל-4 השנים הבאות ועם אישורן הן תחולנה רטרואקטיבית מחודש ינואר. ההטבות יהיו זהות להטבות שניתנו עד כה ולא חל בהן שום שינוי. השבוע התקדמנו צעד נוסף בדרך לאישורן כאשר ועדת הכספים אישרה פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הארכתן ב-4 שנים נוספות. הוכחה לחשיבותן של הטבות המס לאזורנו קיבלנו עם אישורן פה אחד, על ידי חברי קואליציה ואופוזיציה כאחד. חברי הכנסת מכל הקשת הפוליטית מוכיחים, כשזה נוגע לעוטף עזה- הפוליטיקה בצד.

סדר וניקיון בשטחים

בשבועות האחרונים מתקיים במועצה מבצע רחב היקף לפינוי פסולת בניין משטחים ציבוריים הכולל ערמות פסולת ישנות בנות עשרות שנים שהיוו מפגע סביבתי משמעותי. המבצע בשיתוף פעולה בין אשכול נגב מערבי, המשרד להגנת הסביבה ואגף איכות הסביבה במועצה ובמסגרתו פונו עד כה למעלה מ- 10,000 טונות פסולת בניין ב- 230 משאיות והמבצע עוד ממשיך.

במקביל מתבצעות פעולות אכיפה מוגברות של המשטרה הירוקה על השלכת פסולת לא חוקית. השבוע נתפסו 4 משאיות שהשליכו פסולת באזור כרם שלום והעבריינים עוכבו לחקירה. השלכת פסולת לא חוקית היא מכת מדינה שפוגעת בטבע ובבריאות הציבור. אנו נחושים לשים לה סוף באשכול ומודה למשרד להגנת הסביבה על שיתוף הפעולה ההדוק והפורה איתנו.

 

מתקני ספורט ופנאי

אנו ממשיכים לפתח ולהקים מתקני ספורט ופנאי חדשים לרווחת התושבים, גם במועצה וגם בתוך הישובים. השבוע סיימנו בניית מגרש "מיני פיץ׳" חדש בצוחר- מגרש ספורט משולב לכדורגל, כדורסל, וכדורעף, בסיוע תקציבי של המשרד לפיתוח הנגב והגליל. את עבודות התשתית ביצע אגף ההנדסה. המיני פיץ' מצטרף למגרשי שחב"ק (שחק בקהילה) שאנו מקימים בישע ושלומית ולהקמת פארק אתגרי משולב במתחם הבשור, הכולל מתקן נינג'ה ומסלולי סקייט. השבוע בשעה טובה לאחר מספר עיכובים יצא מכרז להקמת הפארק ובקרוב יחלו העבודות. יש למה לצפות. 

הבוסתן בגרר

גם בתחום טיפוח ופיתוח השטחים הפתוחים במועצה אנו בתנופת עשייה. השבוע השלמנו עבודות פיתוח של אתר טבע חדש לרווחת התושבים והמטיילים: "הבוסתן בגרר"- פינת חמד חדשה ומקסימה על דרך הבשור הצפונית בסמוך לחציית הגרר (כקילומטר מזרחה). באתר מבנה באר אנטיליה ועוד שרידים ממערכת המים שפעלה בישוב, וכן אחד מעצי השיקמה הגדולים והמרשימים בנגב. האתר שוקם והונגש לקהל הודות לשיתוף הפעולה בין כל שותפי מינהלת הבשור, ובמימון רשות ניקוז שקמה בשור וקק"ל. בילוי נעים!

 

כנס חקלאים

בסקר שמחלקת החקלאות שלנו פרסמה בתחילת השנה לכל החקלאים במועצה, הצביעו החקלאים פה אחד על נושא העסקת העובדים הזרים כנושא מרכזי, שהכי מעניין ומעסיק אותם. בעקבות כך, בשבוע הבא יתקיים במועצה כנס מיוחד לחקלאים שיוקדש כולו לנושא, בהנחיית עורכי דין המתמחים בתחום ובעלי השכלה וידע בתחום שכר עובדים זרים. הכנס יתקיים ביום רביעי 9.2 באולם אשכול. אני מזמין את כל החקלאים שלנו לבוא ולקבל מידע וכלים חשובים ויעילים שיכולים לחסוך הרבה עוגמת נפש לכל הצדדים. להרשמה:  טופס רישום לכנס חקלאים 2022 (eshkol.info)

אשכול טי וי

מהדורת פברואר של המגזין "אשכול טי וי" החדשני והמרענן שלנו עלתה לאוויר. אני מזמין אתכם לפנות 10 דקות מזמנכם כדי לצפות, להתעדכן וליהנות מכל מה שחדש ומעניין אצלנו במועצה: הפודטראקים שכובשים את אשכול, הפלישה האוסטרלית למועצה,  נקודה ירוקה ומטריפה בניר עוז והצצה לנבחרת הספיישל אולימפיקס הנהדרת של אשכול.  צפיה מהנה: https://youtu.be/FcVyj9WlyLY

 

שבת שלום 

גדי

gadi@erc.org.il