14/10/21

השתתפתי בישיבה עם קבוצת פעילים חברתיים של מועדון מופ"ת צוחר, בהובלת האגף לשירותים חברתיים וצוות היחידה לאזרח הותיק- עו"ס אפרת קיפנית, ומנהלת היחידה זהר שיבת. רמת האנרגיה והחשיבה היצירתית פשוט נהדרת! הכרתי את מיזם "בית חם" שמחבר בין ותיקי היישוב והאזור. עלו רעיונות ופעולות אופרטיביות וטיפוח כולל של חיבור למרכז התרבות ופנאי בנווה אשכול.

ועדה לנגע הסמים והאלכוהול- קיימנו ישיבה ראשונה של הועדה בהובלת ענת מורד, מנהלת ביטחון קהילתי. לקחו בה חלק נציגי תיכון, גופי הביטחון, אגף החינוך, האגף לשירותים חברתיים, המרכז הקהילתי ונציגי הציבור. קיבלנו סקירה מקיפה והוגדרו מטרות ויעדים לשנת 2022. קצרה היריעה מלפרט על כל הנעשה בתחום, אך דבר אחד ברור- יש להתייחס לנושא באותה חומרה ורצינות כמו שאנו נוהגים ברשות בזמן חירום.

טיפול בפסולת- לקחתי חלק בסיור עם מפקד המשטרה הירוקה, בשיתוף ועדת איכות סביבה בראשות אמיר פלג. בסיור נכחו נציגי מחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה. המועצה שלנו כבר מזמן הפכה "למערב פרוע" בהשלכה ושריפת פסולת בשטחים הפתוחים. ממליץ להוריד את אפליקציה clean coin ולסמן אתרי פסולת בהם אתם נתקלים בהם בדרך, וביחד נמגר את התופעה הפסולה.

איסוף פסולת למחזור- במסגרת פגישת עבודה בין קבלן איסוף הפסולת למחזור (הפרדה בין פחים ירוקים/ כתומים/ נייר וקרטון) לנציגי המועצה ותאגיד אשכול נגב מערבי, עלו כלל הבעיות וחוסר שביעות הרצון במיוחד מתקופת החגים האחרונה. הובהר לקבלן שאכיפה משמעותית בנושא רק תגבר.

כחלק מסיורי המליאה במערכות החינוך במועצה, ערכנו סיור חשוב וערכי של חברי המליאה במוסדות החינוך של יישובי החלוציות ופגשנו את ההנהלות הנפלאות.

החינוך הוא לב ההתיישבות. חינוך לחקלאות ואהבת הארץ, היכולת לשלב בין לימודי ליבה, קודש והפרחת השממה מדהימה. דנו בדרכים לחבר בין תושבי המועצה כקהילה אחת גדולה ומגוונת.

שבת שלום, ניפגש באינדינגב.

דודי

 

 

29/10/21

לקחתי חלק בכנס רשותי בתחום הנוער בדגש על מעורבות הורית.
כאבא לשני מתבגרים בבית הקשבתי היטב להרצאה של הפסיכולוגית גלית זיגמן בנושא השגחה הורית וסמכות הורית.

אוהד בן גיגי מנהל תחום חקלאות במועצה ואנוכי סיירנו בפנימיה החקלאית "רגבים בנגב". נחשפנו לסיפור של עבודה עברית לצד לימודי חקלאות ואחריות אישית.
למדתי על הפעילות ועל התחומים בהם אפשר להרחיב את הפעילות וכך לפעול לחיזוק החקלאות והחקלאים במועצה, הן בהיבט העסקי והן בהיבט החינוכי.
במשק שהתלמידים עובדים
מגדלים עלי טבק שמשמשים מצע לגידול רקמות ומשם למדפסות תלת מימד "חלקי חילוף לגוף" אבירים להשתלות.
בשנה הקרובה אנו מתכוונים לחבר ולקדם את עולמות החינוך והחקלאות מתוך ראיה לעתיד והבנה שתחומים אלו הם בלב ליבה של המועצה.
קוריוז מהביקור גם למנהל החקלאי של הפנימיה קוראים .....אוהד בן גיגי :)

נפגשנו עם עמית לוין מפתח השוק הסיטונאי הווירטואלי "טנדר מרקט".
אנו נפעל לחבר מספר חקלאים באשכול להשתתף בניסיון של המיזם.
בראיה צופה לעתיד, חובה עלינו למצוא נתיבים להחזיר את כללי השוק החופשי במכירת תוצרת חקלאית.

פל"ח- השבוע עברה אישור תכנית הפלח המועצתית, בדרך לדיון ואישור בוועדה המחוזית.
מדובר בתכנית סופר חשובה לפיתוח עסקים ותיירות חקלאית במועצה- עבודה מאומצת ארוכת שנים של אגף אסטרטגיה במועצה לשעבר
רננה גומא והמשך של דקלה קצוני המנהלת הנוכחית יחד עם דליה כורם מההנדסה.

ולסיום, היום ביקרו באשכול באתרי הפסולת הפיראטים ובמפח"ק סמנכל רשויות מקומיות במשרד הגנת הסביבה אלעד עמיחי וברוך וובר מנהל מחוז דרום של המשרד
שמכהן כיור ועדת התמיכות של קרן הניקיון שמקדמת בימים אלו את ההרשאה התקציבית להקמת מערך הפסולת החקלאית .
בסיור פגשו את החקלאי אלעד סיטון מישע ושמע ממנו ממקור ראשון על הפערים למען מיחזור גם של פסולת חקלאית.

סעו בזהירות, הכבישים עמוסים לצד המשאיות וכלים חקלאיים. גם אנחנו התושבים צריכים להיות זהירים יותר, במקביל לאכיפה ונוכחות המשטרה, עד להרחבת שאר מקטעי 232 במועצה.

שבת שלום, 

דודי